Baudų metimo rekordai, kuriozai ir A. Macijausko pasiekimas

2016-08-25

Rugpjūčio 27 d. „Cido“ arenoje bus siekiama rekordo – daugiausia mestų ir pataikytų krepšinio baudų per 12 valandų. Organizatoriai planuoja pasiekimą registruoti Gineso rekordų knygoje. Prie tokio Panevėžio vardo garsinimo prisijungs naujai suburta „Lietkabelio“ komanda, dalyvauti kviečiami ir visi panevėžiečiai bei miesto svečiai. Renginiui artėjant, kviečiame susipažinti su pasaulio baudų metimo rekordais, kuriozais ir A. Macijausko pasiekimu.

Vienu sparčiausiu baudų metiku pasaulyje yra pripažintas Bobas Fisheris iš JAV. Gineso rekordų knygoje užfiksuota, kad 2011 m. jis per valandą metė 2977 kartus (beveik 50 kartų per minutę), o taiklumas siekė kone 80 procentų.

Vis dėlto metais anksčiau jis buvo dar spartesnis ir į Gineso rekordų knygą įrašė kitą rekordą – per minutę sugebėjo mesti 59 ir pataikyti 50 kartų.

Nepaprasta ištverme metant baudas 1990-aisiais pasižymėjo amerikietis Fredas Newmanas. Per 24 valandas jis metė net daugiau kaip 22 tūkstančius kartų ir buvo nepaprastai taiklus – pataikė 92 proc. metimų.

O taikliausiu planetos baudų metiku nuo 1996 metų laikomas vėlgi amerikietis Tedas Martinas – per kiek daugiau nei septynias valandas jis pataikė net 5221 kartą iš eilės!

Šiam pasiekimui nė iš tolo neprilygsta oficialiose krepšinio rungtynėse fiksuotas daugiausiai iš eilės pataikytų baudų rekordas, kurio savininkas – NBA krepšininkas M. Williamsas. Jis pataikė 97 baudas iš eilės. Beje, 2003 metais už Vitorijos „Tau Ceramica“ žaidęs snaiperis Arvydas Macijauskas buvo labai arti šio rekordo pamušimo – jis Eurolygos ir Ispanijos lygos rungtynėse pataikė 94 baudos metimus iš eilės.

Lyginant NBA ir Eurolygą baudų metimus, reikia turėti mintyje, kad Eurolygoje sužaidžiama daug mažiau rungtynių. Todėl daugiausia Eurolygoje baudų metęs Vassilis Spanoulis metė kiek per 1000 baudų, o NBA rekordininkas Karlas Malone'as – 13188, arba kone trylika kartų daugiau.

Daugiausia baudų per vienerias rungtynes Eurolygoje metė Ispanijos rinktinės narys Nikola Mirotičius. Rungtynėse prieš Kauno „Žalgirį“ 2013-aisiais jis pataikė visas 18 mestų baudų. Savo ruožtu NBA lygoje daugiausia baudų per rungtynes metė Donato Motiejūno komandos kolega Dwightas Howardas – net 39 (pataikė 25).

O daugiausia baudų per vieną sezoną metė Shaquille O'Nealas 2000-aisiais. Priešininkai, žinodami itin prastą šio žaidėjo pataikymo procentą, specialiai prasižengdavo prieš jį, ir Arvydo Sabonio „trijų durų spinta“ pavadintas krepšininkas 2000-ųjų metų sezone metė 972 kartus. Priešininkų Sh. O'Nealas neapvylė – jis pataikė tik 51 proc. metimų.

Kad ir kokie juokingi buvo Sh. O'Nealo metimai, vis dėlto vienu labiausiai nevykusių laikomas šis JAV koledžo krepšininko bandymas. Tikėkimės, kad siekiant baudų metimo rekordo, Panevėžyje tokių nepasitaikys.

https://www.youtube.com/watch?v=x-MW5tkTWtQ

Baudų metimo rekordo siekimas „Cido“ arenoje prasidės 10 val. ryto. Pageidaujantys dalyvauti galės užsiregistruoti vietoje.