Prieš UCI dviračių treko Čempionų lygos etapą Panevėžyje – Lietuvos sportininkų generalinė repeticija

2021-11-22

T. Gaubio nuotrauka

2021 11 22

Prieš UCI dviračių treko Čempionų lygos etapą Panevėžyje – Lietuvos sportininkų generalinė repeticija

Likus vos kelioms dienoms iki Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) dviračių treko Čempionų lygos varžybų Panevėžio „Cido“ arenoje, trys prestižinėse lenktynėse dalyvaujantys Lietuvos sportininkai po pertraukos grįžo į kovas treke. Savaitgalį Aukštaitijos sostinėje vykusiame atvirajame Lietuvos dviračių treko čempionate Vasilijus Lendelis neturėjo konkurencijos sprinto ir keirino rungtyse, tuo metu Simona Krupeckaitė ir Olivija Baleišytė varžėsi su vyrais. Tai buvo generalinė sportininkų repeticija prieš lapkričio 27 d. įvyksiantį didžiausią dviračių sporto renginį šalyje, į kurį susirinks geriausi 72 pasaulio dviračių treko meistrai, o žiūrovai mėgausis įspūdinga šou dalimi.

T. Gaubio nuotrauka

Po dviejų savaičių pertraukos nuo naujo formato UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybų starto Maljorkoje, dviratininkai lapkričio 19-20 d. jėgas išbandė Panevėžyje vykusiame Lietuvos atvirajame čempionate, kuriame dalyvavo daugiau nei 80 sportininkų. Sėkmingiausiai čia pasirodė V. Lendelis, kuris buvo nepralenkiamas sprinto ir keirino rungtyse.

„Didelės konkurencijos savaitgalį nebuvo, savo rezultatu esu patenkintas. Tai buvo puiki proga pasiruošti artėjančiam antrajam UCI dviračių treko Čempionų lygos etapui. Mano tikslai nesikeičia – noriu kitą savaitgalį pasirodyti kuo geriau ir užimti kuo aukštesnę vietą. Laukia puikus renginys, net sunku patikėti, kad į „Cido“ areną suvažiuos toks didžiulis būrys sporto žvaigždžių“, – teigė V. Lendelis, kuris po pirmojo prestižinių lenktynių etapo sprinto kategorijoje su 13-ika taškų yra aštuntas.

Apie karjeros pabaigą paskelbusi penkių olimpiadų dalyvė, du kartus pasaulio ir tris kartus Europos čempionė S. Krupeckaitė Lietuvos atvirajame čempionate varžėsi su vyrais ir net sugebėjo iškovoti prizinę vietą. Keirino rungties finale, kurį laimėjo V. Lendelis, viena garsiausių šalies sportininkių finišavo ketvirta, skreče buvo 19-a, o Lietuvos čempionato įskaitoje užėmė trečią vietą.

„Buvo įdomi patirtis rungtyniauti su vyrais, tai tikriausiai buvo toks pirmas kartas mano karjeroje. Tačiau gaila, kad moterų grupė nesusirinko. Gerai praleidome laiką, pasivaržėme ir tai buvo gera treniruotė prieš šeštadienį. Nuotaikos puikios, toliau vyksta pasiruošimas. Laukia įspūdinga šventė su šou dalimi, nuobodžiauti neleisiančiu formatu ir geriausiais sportininkais. Reta šalis gali pasigirti tuo, kad sugeba pritraukti pačius greičiausius pasaulyje. Tą pamatyti yra išties verta“, – teigė sportininkė, kuri bendroje UCI dviračių treko Čempionų lygos sprinto įskaitoje su 9 taškais užima 11-ą vietą.

T. Gaubio nuotrauka

Su vyrais taip pat važiavo Čempionų lygos pirmajame etape puikiai pasirodžiusi ir tarp ištvermės kategorijos lyderių (3 vieta, 28 taškai) esanti O. Baleišytė. 23 m. sportininkė Lietuvos atvirojo čempionato skrečo rungtyje tarp vyrų liko 12-a, o grupinėse lenktynėse dėl taškų finišavo aštunta. Dviratininkė dalyvavo ir omniumo rungtyje, tačiau jos nebaigė.

„Čempionų lygos varžybos yra mano prioritetas ir Lietuvos čempionatas buvo gera pasiruošimo dalis. Nebaigiau omniumo rungties, nes jaučiau, kad galiu išnaudoti savo rezervą ir nespėti atsistatyti iki šeštadienio. Kadangi važiavau su vyrais, nekėliau sau tikslo užimti prizinę vietą, nes važiuoti su vyrais yra visai kas kita. Tačiau džiaugiuosi rezultatu ir tuo, kad ne tik važiavau, bet sugebėjau sudaryti jiems konkurenciją“, – teigė geriausią rezultatą iš lietuvių Maljorkoje pademonstravusi dviratininkė.

Likus mažiau nei savaitei iki antrojo lenktynių etapo Panevėžio „Cido“ arenoje, sportininkų planuose – poilsis ir atsistatymas.  

„Šią savaitę turėsime tik dvi dienas nesunkių treniruočių, šiuo metu svarbiausia – poilsis. Po truputį bandau pripratinti save prie minties, kad netrukus čia suvažiuos greičiausi pasaulyje ir laukia įspūdingas šou. Šiuo metu jaučiuosi puikiai, mano forma gera, bet dviračių treke viskas taip yra nenuspėjama. Didelio spaudimo gerai pasirodyti po pirmojo etapo nejaučiu, atvirkščiai, sulaukiu daug palaikymo žinučių. Noriu, kad šis etapas būtų pats geriausias iš visų, o su palaikymu jis tikrai tokiu gali būti“, – kalbėjo O. Baleišytė.

Unikalus varžybų formatas ir įspūdinga šou dalis

Panevėžyje, kaip ir kiekviename iš penkių UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybų etapų, žiūrovų laukia ta pati programa: 72 geriausi treko dviratininkai ir dviratininkės dalyvauja ir taškus renka sprinto (sprinto ir keirino) ir ištvermės (skrečo ir persekiojimo) kategorijose. Po pirmojo etapo Maljorkoje lyderiais sprinto kategorijoje tapo olandas Harrie Lavreysenas ir vokietė Emma Hinze, o ištvermės – Corbinas Strongas iš Naujosios Zelandijos ir britė Katie Archibald. Jie „Cido“ arenoje važiuos vilkėdami specialius lyderių marškinėlius. Čempionais bus paskelbti daugiausiai taškų surinkę sportininkai, o kiekvieno etapo 1-10 vietų laimėtojai pasidalins pusės milijono eurų vertės prizinį fondą.

Be olimpinių, pasaulio čempionų žiūrovai lapkričio 27 d. Panevėžio „Cido“ arenoje mėgausis išskirtiniais specialiaisiais vaizdo ir garso efektais, renginio nuotaiką užtikins vedėjas Rolandas Mackevičius, o dviračių treko niuansus pristatys sporto komentatorius Vytautas Mikaitis. Bilietus į renginį platina „Tiketa“.

T. Gaubio nuotrauka

---

UCI dviračių Čempionų lyga (angl. UCI Champions League) – intriguojančios, naujos kartos prestižinės dviračių treko varžybos su šou elementais, kuriose dėl pusės milijono prizinio fondo varžosi geriausi pasaulio treko atletai, o žiūrovai mėgaujasi specialiais garso, šviesų efektais bei unikalia naujo formato renginio patirtimi. Lapkričio 27 d. treko Čempionų lygos varžybų aistras galės išvysti ir Lietuvos sporto mėgėjai, mat antras iš penkių naujo formato varžybų etapų bus surengtas vienintelėje Baltijos šalyse olimpinio standarto dviračių treką turinčioje Panevėžio „Cido“ arenoje, bilietus į renginį platina tiketa.lt.  Lapkričio-gruodžio mėn. penkiuose Čempionų lygos etapuose, kurie be Panevėžio jau įvyko Maljorkoje, vėliau nusikels į Londoną ir Tel Avivą, 72 tituluočiausi treko sportininkai, tarp kurių ir pasaulio rekordininkė, čempionė S. Krupeckaitė, 2020 m. Europos čempionato bronzos medalininkas V. Lendelis ir perspektyvioji O. Baleišytė kovoja dėl įskaitinių taškų treko sprinto ir ištvermės kategorijose. Čempionais taps ir prizinį fondą susižers visuose etapuose daugiausiai taškų surinkę dviratininkai (-ės). Planuojama, kad novatoriško formato varžybos prie TV ekranų sutrauks daugiau nei 150 mln. žiūrovų visame pasaulyje.

T. Gaubio nuotrauka