Lietuvos muzikos žvaigždės 20-mečio jubiliejaus proga „Biplan“ linki bendrų ateities projektų

2015-10-01

Spalio 1 d. pozityviojo roko grupė „Biplan“ švenčia 20 metų jubiliejų. Ko gero, vienintelė Lietuvoje net du dešimtmečius be pertraukos aktyvią koncertinę karjerą vykdanti grupė per savo ilgą karjerą ne tik sukūrė dešimtis įsimintinų dainų, bet ir susirado begalę draugų Lietuvos muzikos padangėje. „Biplan“ gimtadienio proga scenos bičiuliai grupei siunčia šventinius linkėjimus.

Ryškiausios šalies scenos žvaigždės – Marijus Mikutavičius, Karina Krysko, Andrius Mamontovas, Ieva Narkutė bei „G&G Sindikato“ nariai DJ Mamania ir Kastetas – dalinasi sveikinimais ir prisimena, kaip likimas pirmąkart juos suvedė su „Biplan“.

M. Mikutavičius: su „biplanais“ susipažinau bare

M. Mikutavičius prisimena su „Biplan“ grupės nariais susipažinęs bare. Atlikėjas šypsodamasis sako, kad aplinkybių tiksliai nepamena, bet jei ir prisimintų, tikrai jų negalėtų išduoti.

„Per visą egzistavimo laikotarpį „biplanai“ išliko ir nuostabių hitų autoriais, ir šiltais žmonėmis. Smagu, kad jie netapo „šikniais“, o atvirkščiai – yra grupė, kurios muzikos gera klausytis ir su kurios nariais galima šiltai pabendrauti. Linkiu tokiais išlikti ir ateityje“, – sako M. Mikutavičius.

K. Krysko tikisi bendrų projektų ateityje

K. Krysko prisimena su „biplanais“ susipažinusi beveik prieš 10 metų, kuomet šie jai pasiūlė kartu įrašyti dainą. Atlikėja kartu su grupės nariais filmavosi muzikiniame klipe „Aš be tavęs ne aš“ ir teigia būtent su šio klipo filmavimu siejanti itin šiltus prisiminimus.

„Linkiu „Biplan“ nariams nesikeisti, na, o jei jau keisis – tai tegu tik į dar geresnę pusę. Taip pat linkiu judėti pirmyn bei kurti toliau. Tikiuosi, kad su šia grupe turėsiu bendrų projektų ir ateityje, nes „biplanai“ – labai smagūs žmonės, su kuriais gera bendrauti ir palaikyti ryšius“, – sako K. Krysko.

A. Mamontovas: jie spinduliuoja draugiškumą

Su „Biplan“ kolektyvu A. Mamontovas sako pirmąsyk susitikęs dar 1996 m. bendrame šios grupės ir „Lemon Joy“ koncerte. Vėliau A. Mamontovas netgi gavo kvietimą kartu įrašinėti jų pirmąjį albumą.

„Šios grupės nariai visada buvo šiltos asmenybės. Jie tiesiog spinduliuoja draugiškumą. Prisimenu, kad jie netgi kažkada prašė manęs surengti jiems fotosesiją. Pasiūlymą priėmiau ir tai buvo puikiai praleistas laikas“, – teigia A. Mamontovas.

DJ Mamania linki „biplanams“ bendro turo per Lietuvą

„G&G Sindikato“ narys DJ Mamania sakosi jau seniai esantis britpop muzikos stiliaus gerbėjas. Jo teigimu, „Biplan“ ir „Lemon Joy“ visada buvo vieni šio stiliaus vėliavnešių Lietuvoje. DJ Mamania prisimena turėjęs ne vieną „Biplan“ kasetę, lankęsis koncertuose.

„Kažkada per „Tango TV“ gimtadienį sugrojus kartu su šia grupe, tapome gerais draugais. Net į kelis koncertus keliavome kartu, o su metais draugystė tik stiprėjo. Dabar noriu „biplanams“ palinkėti bendro turo per Lietuvą su pavadinimu „Visi revoliucijos garso takeliai veda prie jūros“, – šypsosi Mamania.

Kastetas nori „Biplan“ dainos su bandžomis

Kitas „G&G Sindikato“ atstovas Kastetas sako pirmąkart „Biplan“ išvydęs labai seniai neformalų klube, kurio pavadinimo jau nebeatsimena. Jis prisimena, kad jo būsimai žmonai itin patiko viena „Biplan“ daina, todėl ši ir vėliau Kastetą vesdavosi visur, kur „Biplan“ grojo. Grupės nariai Kastetui paliko kuklių, bet patikimų žmonių įspūdį.

„Tai žmonės, su kuriais eičiau į žvalgybą. Kai koncertų reklamose pamatau, kad grosime kartu su „Biplan“, apima malonus jausmas, nes žinau, kad savo pozityvu jie „pakraus“ geros energijos. Linkiu nepasenti, toliau laikyti iškėlus vėliavas ir varyti rokenrolą. Ir dar linkiu, kad „Biplan“ sekančiam albume įrašytų „gabalą“ su bandžomis. Jei ką, galime padaryti bendrai“, – juokiasi Kastetas. 

I. Narkutė: „Biplan“ dainos skleidžia gyvenimo džiaugsmą

Bendrus projektus su grupe kurianti I. Narkutė sako, kad „Biplan“ dainos ją lydėjo visą paauglystę. Anot atlikėjos, šios grupės kūryba jau 20 metų skleidžia švelnią šviesą, jaukų optimizmą ir autentišką gyvenimo džiaugsmą.

„Smagiausia, kad ir asmeniškai susipažinus su „Biplan“ vyrais tas šviesos ir taikos įspūdis išlieka. Tai svarbūs ir dideli dalykai, kurių niekada nebus per daug, nes tamsos ir sunkumų ir taip aplinkui yra per akis. Nekantriai laukiu jų jubiliejinio turo“, – sako I. Narkutė.

1995 m. susikūrusi grupė „Biplan“ išleido šešis populiarumo ir pripažinimo susilaukusius albumus, kurių paskutinis – „Visi keliai veda prie jūros“ – pasirodė 2014 m. ir per vieną dieną tapo populiariausiu šios grupės albumu interneto parduotuvėje „iTunes“. Įvairiuose lietuviškuose muzikiniuose apdovanojimuose grupė ne kartą buvo pripažinta metų roko arba metų pop grupe.

Metų pabaigoje „Biplan“ surengs koncertinį turą grupės 20-mečio jubiliejaus proga. Lapkričio ir gruodžio mėnesiais grupė apkeliaus didžiuosius Lietuvos miestus. Lapkričio 13 d. „Biplan“ koncertuos Šiauliuose, Šiaulių arenoje, lapkričio 20 d. – Kaune, renginių centre „Renginių oazė“, lapkričio 27 d. – Vilniuje, laisvalaikio centre „Forum Palace“,  gruodžio 5 d. – Panevėžyje, „Cido arenoje“, gruodžio 20 d. – Klaipėdos koncertų salėje. Tik šiandien grupės gimtadienio proga bilietams taikomos ypatingos nuolaidos. Bilietus į koncertus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje platina „Bilietai.lt“, Panevėžyje – „Tiketa“ ir Šiauliuose – „Ticket Market“.