Šiandien veiklos dešimtmetį švenčiančios Panevėžio „Cido“ arenos vadovas: „Sulaukėme 10-ies, sulauksime ir 100“

2018-10-24

Prieš dešimtmetį, skambant tuo metu itin populiarios italų grupės „Ricchi e Poveri“ dainoms, duris atvėrė universali Panevėžio „Cido“ arena, kurios statyboms naudotos naujausios ir pažangiausios technologijos. Nors nuo pat pradžių miestiečių ir miesto svečių ji buvo liaupsinama ir mylima, o į ateitį žvelgiama viltingai, arenos vadovai ne vieną prakaito lašą išliejo, kad „Cido“ arena didžiuotųsi ir renginių įvairove, ir vis gerinamais lankomumo bei renginių skaičiaus rekordais. Šiandien arena – regioninių arenų lyderė ir viso regiono traukos centras. Kaip pavyko to pasiekti ir kuo dar arena nustebins Lietuvą, kalbamės su Panevėžio „Cido“ arenos direktoriumi Tomu Inčiku.

 

Kaip manote, koks didžiausias arenos dešimtmečio pasiekimas?

 

Pasiekimų – ne vienas. Tačiau turbūt labiausiai džiugina, kad nuvylėme skeptikus. Buvo kalbama, kad mūsų arena neišgyvens, arba kad joje bus surengiama vos kelios dešimtys renginių per metus. Tačiau tik pažiūrėkit – arenoje nuolat vyksta veiksmas, ji užimta apie 300 dienų per metus. Miesto vadovai buvo iškėlę tikslą, kad per metus arenoje vyktų 50 renginių, mes šį skaičių viršijame bent du kartus! Tapome regioninių arenų lyderiais ir, manau, pas mus vyksta viskas, kas geriausio ir didžiausio ne tik Panevėžyje, bet ir visame regione.

 

Sakote, kad arena užimta apie 300 dienų per metus, tačiau žiūrovus pakviečiate į maždaug 100 renginių. Kas arenoje vyksta kitomis dienomis?

 

Kaip žinote, „Cido“ arena vienintelė Baltijos šalyse turi dengtą dviračių treką, tad daug dienų per metus pas mus treniruojasi dviračių treko sportininkai. Ne tik Lietuvos profesionalai, bet ir šios sporto šakos žvaigždės iš Suomijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos. Treniruojasi ir jaunoji karta. Visi panevėžiečiai, kaip ir Lietuvos elito rinktinė, mūsų iniciatyva dviračių treke treniruojasi nemokamai. Suteikdami tokią galimybę ne tik populiariname dviračių sportą, bet ir, tikime, ugdome ateities čempionus. Turime ir krepšinio komandą – „Lietkabelį“ – jiems taip pat reikia vietos treniruotėms. Dėl didelio arenos užimtumo, krepšininkai ir dviratininkai paprastai treniruojasi vienu metu. Be to, arenoje vyksta privatūs renginiai.

 

Atrodo, kad arena dabar išgyvena geriausius savo metus – renginių skaičiumi nenusileidžiate didžiausioms šalies arenoms...

 

Taip, „Cido“ arena šiuo metu išgyvena lankomiausius ir renginių gausiausius metus, tačiau kiekviena diena yra iššūkis. Renginių gausa ir augantis žiūrovų skaičius reikalauja daugiau resursų, todėl proporcingai didėja arenos sąnaudos. Be to, tik apie 40 proc. visų arenoje vykstančių renginių yra pelningi.

 

Negalime pasirinkti organizuoti tik finansiškai naudingų renginių, todėl turime nuolat laviruoti, o tai reikalauja daug profesionalumo ir patirties, tačiau iššūkiai yra tam, kad būtų įveikti. Esame miesto gyvenimo dalis, todėl su pirmuoju dešimtmečiu tik įsibėgėjome. Juk ir jubiliejinius metus pasitinkame su šūkiu „10 bus ir 100“. Tvirtai tuo tikime.

 

Kaip manote, ko reikia, kad žiūrovas ateitų į areną? Ar užtenka vien gero renginio?

 

O kas yra geras renginys? Tai labai subjektyvu. Iš pradžių žmonės ėjo, važiavo, nes arena buvo nauja, jie norėjo pažiūrėti, kaip atrodo arena, kaip atrodo dviračių trekas. Kai pirminio susižavėjimo banga atslūgo, prasidėjo sunkioji dalis – reikėjo perprasti Panevėžio ir aplinkinių rajonų publiką, kokia ji, ko ji nori, kas jai patinka. Kai į žmonių poreikius ir finansines galimybes pataikai, tuomet ir turi pilną areną. Pati publika mums padiktavo, koks bus arenos renginių tinklelis, mums tereikėjo išgirsti. Tiesa, viešumoje kartais dar pasirodo klausimų, kada „Cido“ arenoje išgirsime Beyonce ar Justiną Timberlake‘ą, – esu įsitikinęs, kad tokių pasaulinių žvaigždžių Panevėžyje, matyt, niekada neišvysime, nors mūsų renginių tinklelis gali konkuruoti su didžiosiomis šalies arenomis.

 

Kokius renginius labiausiai mėgsta Panevėžio publika?

 

Mūsų renginius yra pamėgę ne tik panevėžiečiai, bet ir miesto svečiai – aplinkinių regionų gyventojai, kai kuriuose renginiuose jie sudaro net iki 40 proc. lankytojų. Pirmaisiais arenos veiklos metais bandėme į Panevėžį atvežti ryškesnių ir brangesnių užsienio atlikėjų, tačiau publika pasufleravo, kad mieste laukiamesni Lietuvos atlikėjai ir vietos projektai. Pavyzdžiui, sausakimša arena buvo per K. Kerbedžio, grupės „Sel“, A. Mamontovo, Dž. Butkutės, M. Mikutavičiaus ir kitus koncertus. Pilnutėlės tribūnos būna ir per svarbesnes sporto varžybas, nesvarbu – tai krepšinis, dviračių sportas ar boksas. Visuomet daug dėmesio sulaukia miesto savivaldybės organizuojami renginiai, kurie miestui papildomai nekainuoja, o žmonės juose lankosi nemokamai, tai paroda „Expo Aukštaitija“, Kalėdų mugė, Vasario 16-osios minėjimas ir kiti renginiai.

 

Koks, jūsų požiūriu, yra arenos vaidmuo mieste?

 

Per veiklos metus tapome objektu, be kurio Panevėžį sunku įsivaizduoti, kuris ne tik prisideda prie miesto veido kūrimo, bet ir jį garsina Lietuvoje bei užsienyje. Atliekame ne tik pramoginę funkciją, esame ne tik laisvalaikio praleidimo vieta. „Cido“ arena – lankomiausias regiono objektas, todėl ji yra ir vienas iš miesto ekonomikos variklių. Arenoje pasirodantys šalies ir užsienio sportininkai, atlikėjai, atvykstantys žiūrovai užsuka į miesto restoranus, naudojasi viešbučių ir kitų įstaigų paslaugomis. Pati arena taip pat sukuria nemažai darbo vietų – ir nuolatinių, ir trumpalaikių, kuomet personalas samdomas konkretiems renginiams. Kai vyksta dideli renginiai, lankytojus aptarnauja iki 100 žmonių. Be to, dėl patrauklių darbo sąlygų ir konkurencingo atlyginimo arena yra miesto gyventojų trokštama darbovietė.

 

Atrodo, kad jūs savo miesto, miestiečių, namų krepšinio komandos patriotai ir užtarėjai. Turbūt ir ruošdami šįvakar vyksiančią arenos gimtadienio šventę atsižvelgėte į miestiečių poreikius?

 

Ruošiame fiestą. Bus visko – ir muzikos, ir humoro, ir ugnies, ir krepšinio. Vakarą savo dainomis pradės Monika Pundziūtė-Monique, vėliau pasirodys humoristas Mantas Bartuševičius. Krepšininkus pasitiksime ugnies ir šviesų šou. Galiausiai visi kartu stebėsime FIBA Čempionų lygos rungtynes tarp Panevėžio „Lietkabelis“ ir Nimburko „CEZ Nymburk“ klubų. Į gimtadienio programą stengiamės sudėti visko po truputį, kad primintume, kokie universalūs esame ir kiek visko pas mus galima patirti.

 

Norėčiau, kad šįvakar arenoje susirinktų visas Panevėžys. Deja, visų nesutalpinsime, neturime tiek vietos, bet tikiuosi visus pamatyti dar iki metų galo, artimiausiuose renginiuose.

 

Ačiū.

 

Įdomūs faktai apie „Cido“ areną

 

Per 10 metų Panevėžio „Cido“ arenoje apsilankė per 1,8 mln. žiūrovų, įvyko 792 renginiai. Ir jų skaičius kasmet proporcingai auga. Ypač sėkmingi arenai buvo 2017-ieji, kuomet vos per vienerius metus arenoje įvyko 108 renginiai ir apsilankė daugiu nei 286 tūkst. žiūrovų. Skaičiuojama, kad 2018-ieji bus dar sėkmingesni. Arenoje iki metų pabaigos turėtų įvykti 116 renginių.