Panevėžys ruošiasi tarptautinio maršo orkestrų kovoms

2016-10-14

Artėjant įspūdingam, antrus metus iš eilės Panevėžyje vykstančiam tarptautinio maršo orkestrų mūšiui „DrumLine Battle Baltic“, mieste jau griaudėja būgnai. Ketvirtadienį, pristatydami artėjantį renginį, centrinę miesto aikštę būgnų ritmais drebino olandai „European X“, o penktadienio popietę pasirodymą čia surengs orkestras iš Lenkijos „Red Swing Low Gryfice“.

Praėjusiais metais šis renginys sulaukė didžiulio pasaulinio susidomėjimo – tiesioginę transliaciją stebėjo beveik 80 tūkst. žiūrovų. Šiemet muzikantų pasirodymai bus tiesiogiai transliuojami per TV3 Play.

Renginyje, kartu su Lietuvos atstovais – Panevėžio orkestru „Aukštyn“ ir mušamųjų ansambliu „Ritmas Kitaip“ iš Šiaulių – varžysis ir svečiai iš Olandijos, Lenkijos, Slovėnijos bei Ukrainos. Be miesto centre pasirodymus surengusių „European X“ bei „Red Swing Log Gryfice“, žiūrovai galės išvysti merginų trupę „Crazy Drummers“ iš Odesos ir „Party Diddles“ iš Slovakijos.

„DrumLine Battle“ – tai mušamaisiais grojančių komandų varžybos, kurios vyksta dvikovų principu: kiekvienoje dvikovoje komandos groja paeiliui, du kartus po 90-120 sekundžių. Šiose varžybose kompetetinga teisėjų komisija iš JAV vertins orkestrų meistriškumą ir artistiškumą.

Prieš kelerius metus JAV organizacijos „Drum Corps International“ pradėtos organizuoti varžybos greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje. Panevėžyje vykstantis „DrumLine Battle Baltic“ yra didžiausias tokio tipo renginys Šiaurės ir Rytų Europoje.

„Drumline Battle Baltic“ organizuoja VšĮ „Artspark“, „Cido“ arena, Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija. Pagrindinis renginio rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

Renginio pradžia šeštadienį – 15 val. Bilietus platina „Tiketa“.

 

Nuotraukos:

„DrumLine Battle Baltic“ dalyvaujančios grupės

Tomo Stasevičiaus nuotraukose – 2015 m. „Cido“ arenoje vykęs renginys

 

„Europoean X“ pasirodymas Panevėžyje: